Söderhamns Brukshundklubb

Styrelse

 Ordförande

Hans Kinn
ordforande@soderhamnsbrukshundklubb.se

Vice Ordförande samt ledamot
Mattias Wannberg
mwannberg@hotmail.com

Kassör
Tomas Eriksson
kassor@soderhamnsbrukshundklubb.se

Sekreterare
Malin Persson
sekreterare@soderhamnsbrukshundklubb.se 

Vice Kassör samt ledamot
Hans Eklund
hans.eklund64@gmail.com

Vice Sekreterare samt ledamot
Annelie Öhrn
annelieb_83@hotmail.com 

Ledamot
Siv Larsson
sivlarsson79@gmail.com

Suppleant 1
Berit Eliasson 
beriteliasson@hotmail.com

Suppleant 2
Maria Svensson
maria.s.svensson@gmail.com


Övriga

Ordinare revisor
Olle Söderlund 

Ordinarie revisor
Eva Westerlund

Revisor
Karin Krantz Strid

Revisor suppleant 
Marie Inglund

 

Valberedningen
Katarina Bergendahl (sammankallande)
Mariette Hansen
Anna Svensson

Sektorer

HUS- hundägarutbildning

Katarina Bergendahl (sammankallande)
HUS@soderhamnsbrukshundklubb.se

Anna Bergh
kungsanna72@hotmail.com

Amanda Pettersson
amanda_pettersson@msn.com

Git Jonare
git.jonare@gmail.com

TÄS- tävlingssektorn

Marie Sundman
cubamaken@hotmail.com

Lotta Persson
lotta.a.persson60@gmail.com

Tävlingsanmälan

tavling@soderhamnsbrukshundklubb.se

Medlemsärenden

Annelie Öhrn
annelieb_83@hotmail.com

Tjänstehundssektorn

Mats Andersson
mats-o-andersson@telia.com

Agilitysektorn

Helena Palmqvist-Rösth (sammankallande)
helena.rosth@telia.com

Rallylydnadssektorn

Siv Larsson (sammankallande)
sivlarsson79@gmail.com

Yvonne Brolin
yvonne.brolin@helsingenet.com

 IPO - Ansvarig

Thomas Eriksson
820eriksson@gmail.com

Webmaster
Maria Svensson
maria.s.svensson@gmail.com

Siv Larsson
sivlarsson79@gmail.com

Köket

Berit Eliasson (sammankallande)
beriteliasson@hotmail.com

Lena Martinsson

Ungdomsgruppen

Vilande

Distriktsombud
Hans Kinn
hollierottis@gmail.com

Plan och anläggningssektorn
Mattias Wannberg (sammankallande)
mwannberg@hotmail.com

Kjell Järsand
kjell.jarsand@telia.com

Utställningssektorn

Berit Eliasson
beriteliasson@hotmail.com

Lena Martinsson

Per Martinsson

Karin Krantz-Stridh